نه گفتنی !

وقتی هم رئیس باشی .. هم مرئوس ! 

هم مدیر عامل باشی ... هم آبدارچی  !! 

هم طلبکار باشی ... هم بدهکار !!!  

روزگارت میشه مثل روزگار من .. نمی فهمی چطور صبحت شب میشه و شبت صبح .. تو خواب انگلیسی حرف می زنی و تو بیداری ترکی !!! صبح بعد از سحری می زنی از خونه بیرون و شب موقع افطار بر می گردی ... تو روز با صد جور آدم گردن کلفت و سبیل کلفت و زبون نفهم و زبون بفهم سر و کله می زنی ... شبم همه اش منتظر میس کال بیتانمتی تا باهاش یه ذره حرف بزنی ... شایدم به جونش یه ذره غر بزنی یا باهاش دعوا کنی بلکم یه ذره آروم بشی با شنیدن صداش ... 

 از وقتی بیتانم رفته ۳ کیلو کم کردم ... ۴۵ روزه از ایران رفته و من ندیدمش .. از وقتی باهم دوستیم تا حالا اینقدر ازم دور نبوده .. عادت ندارم به ندیدنش .. به بغلش نکردن .. نازش نکردن و بوسش نکردن .. حتی به اینکه باهاش دعوا نکنم هم عادت ندارم .. دلم برای اینکه کلی باهاش دعوا کنم و بعد بزنم از شرکت بیرون و اون بیاد سراغم و باهم زیر بارون راه بریم تنگ شده .  

این ماه سپتامبرم که اصلاْ‌ خدا آفریده اش برای اینکه شلوغ پلوغ بشه دنیا توش ! امروز اولین روزه سپتامبره :  

صبح ساعت ۸ جلسه علنی مجلس برای رای اعتماد وزیرا !

       ساعت ۸:۳۰ یه جلسه ی خیلی خیلی مهم تو استانداری برای مشخص شدن وضعیت شرکت ! 

ظهر ساعت ۲:۳۰ بیتانم میره آلبانی برای کار جدیدش !  کار جدید تو یه کشور جدید با آدمای جدید .. نمی دونم چرا وقتی به این چیزا فکر می کنم انگار دارن تو دلم رخت می شورن !

خدایا خودت می دونی تو دلم چه آشوب و غوغاییه .. به جلال و جبروتت قسمت می دم آرامش رو بهم برگردونی .. می دونی که چقدر محتاجشم ! 

امروز وقتی کلید انداختم و وارد شرکت شدم از باز بودن در دستشویی فهمیدم ریسای مربوطه که دیشب از ترکیه اومدن صبح به شرکتم سر زدن ! ( اخه نمی دونم چرا عادت دارن در دستشویی رو باز میذارن این رئیسای ما ) 

 روی اپن آشپزخونه لیوانای خالی چایی و زیر سیگاری رئیس مهربونه تائید می کنه که بعععله درست فکر کردم .. یه دفعه دلم برای دیدن رئیس مهربونه ضعف رفت .. با اون موهای سفید یه دستش و خنده های مهربونش .. با اون انگلیسی صحبت کردنش ! از خدا پنهون نیست از شما چه پنهون حتی دلم خواست آقای هیوج وکیل شرکنم می دیدم .. یا حتی آقای سوسمار مشاور شرکت رو .. همه ی این حس دلتنگی یه دفعه با دیدن لیوانای خالی چاییشون و ته سیگارای رئیش مهربونه دوئید تو دلم .. مثل مامانا که ریخت و پاشای بچه هاشونو جمع می کنن کیفم رو گذاشتم رو میزم و اومدم تو آشپزخونه لیوانا و پیش دستیا رو گذاشتم تو سینک و آب رو روش باز کردم .. در یخچال رو باز کردم و یه نیگاه به ظرف خامه و زیتون سیاه و مربا انداختم و یادم افتاد که سحری هم نخوردم .. دوبار رفتم سراغ ظرفا و به خاطر رعایت الگوی اصلاح مصرف جای مایع ظرفشویی پریل رو با چاقو نصف کردم تا از آخرین قطرات داخلشم استفاده کنم ... شروع کردم به کف مالی ظرفا و فکرام ... تلفن زنگ می زنه .. دستامو می گیرم زیر آب و می دوئم طرف میزم که چشمم به جمله ی انگلیسی روی تخته وایت برد می افته .. دست خط رئیس مهربونه است انگار آب خنک می ریزن رو کفای ذهنم و آروم می شن .. الکی الکی یه حس خوب می دوئه زیر پوستم چون می دونم اون جمله رو به خاطر من نوشته .. تنها فردی که تو این دفتر هست و تنها فردی که انگلیسی حالیش میشه ... دلم می خواد از جلسه برگرده دفتر تا ببینمش اما دسته کلیدایی که رو میزم گذاشتن نشونه برنگشتنشونه !  

تلفن رو جواب می دم و بر می گردم سراغ ظرفا .. حاج آقا باد تشریف میارن با یه کیسه که خوب می شناسمش .. کیسه های فیری شاپ فردوگاه آتاتورک و قبل از اینکه حاجی چیزی بگه می دونم رئیس مهربونه برام شکلات  آورده و داده حاجی برام بیارش ...  

از اینکه رئیس مهربونه هوامو داره خوشحالم .. با وجود اینکه تو ۲-۳ ماه اخیر همه ی مسئولیتای شرکت با من بوده .. از حسابداری و صندوق و ترجمه و انبار و اسباب کشی و درگیری با طلبکارا بگیر تا کلید داری .. با وجود اینکه از دسته رئیس مهربونه به خاطر رفتارش با بیتانم ناراحتم .. اما هر کاری می کنم نمی تونم ازش بدم بیاد .. مرد مهربونیه و هوای منم داره ... دوست دارم امروز قبل از اینکه برن تهران و از اون ور ترکیه ببینمش !! 

دلم می خواد شرکت دوباره رونق بگیره .. با وجود اینکه تو این شرکت با همه سر شاخ شدم اما فکر اینکه دیگه نبینمشون ناراحتم می کنه !  

یادم باشه : تو پست بعد شعر طنزی که یکی از کارمندای حسابداری کارخونه در موردم گفته رو براتون بذارم ! 

یادت باشه : دیروز اصلاْ‌ به فکر دله بیچاره من نبودی که زیر اون همه فکر بد له شد ! 

وقتی : وقتی تنها زن یه مجموعه ۱۳۰ نفری باشی مجبور می شی با وبلاگت و خواننده هاش حرفهای زنونه بزنی !‌ 

[ سه‌شنبه 10 شهریور 1388 ] [ 10:10 ] [ Yaprak ]
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 85866

بک لینک فا